Solidworks “Mod-Diam” Sorunu

Solidworks çizimlerde ölçülendirme yaparken  <MOD-DIAM>  ( mod-diam) şeklinde sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumda ne yapmamız gerekir.
Bu sorun genellikle daha önce kullanılan Solidworks sürümünün üzerine yenisini kaydederseniz, eskisini ve yenisini farklı bir dille yüklerseniz ya da yükleme anında yanlışlık yaparsanız ortaya çıkar. Aslında bunun sebebi Solidworks’ün sembol kütüphanesinin yolunu bulamamasından kaynaklıdır. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda Solidworks > Araçlar > Seçenekler > Dosya Konumlar > Sembol Kitaplık Dosyası  dosya yoluna ulaşın. Klasör konumunda herhangi bir sorunun olmadığını kontrol edin .
C: \ ProgramData \ SOLIDWORKS \ SOLIDWORKS <YIL> \ lang \ Turkish  dosya yolundaki YIL ibaresinin yüklenmiş eski sürüme ait olduğunu farkedebilirsiniz. Ya da herhangi bir klasör yoluda görünmeyebilir. Eğer varsa eski klasör yolunu seçerek siliyoruz ve ekle butonuna tıklayarak C: \ ProgramData \ SOLIDWORKS \ SOLIDWORKS <YIL> \ lang \ Turkish( ingilizce kullanıyorsanuz English) klasör yolunu seçin. 
Tüm bunları yaparak sorunu düzelmediyseniz iletişime geçebilirsiniz. Muhtemelen gtol.sym dosyanız zarar görmüş olabilir. Bu dosyayı internet ortamından indirip dosya yoluna yapıştırmanız gerekecektir.

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir