HABERLER

EFELER BELEDİYESİ LOGO TASARIM YARIŞMASI

Efeler Belediyesi yeni logosunu arıyor. Açılan yarışma 13 Eylül 2019 tarihine kadar sürecektir. Logoya halk oylaması karar verecek.
Yarışma şartlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://efeler.bel.tr/guncel/duyurular/efeler-belediyesi-logo-tasarim-yarismasi

Yarışmanın finalistleri belli oldu. Bu hafta içerisinde finalistlerin logoları halkın oylamasına sunulacak.SOLIDWORKS BOEING 747


Solidworks‘te Boeing 747 tasarlamak mı? Kaliteli bir çalışma örneği olacağı düşüncesiyle izlemenizi, dilerseniz de eğitimini alabileceğiniz linki paylaşıyorum. https://learnsolidworks.lpages.co/boeing/
ULUSLARARASI BAKIM TEKNOLOJİLERİ KONGRESİ VE SERGİSİ

Makina Mühendisleri Odası, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi (BTKS)’nin dokuzuncusunu Denizli’de 26, 27, 28 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlendi. Bakım mühendisliği ile ilgili firmaları bir araya getirerek bakım mühendisliğinin sektördeki yeri ve öneminin altı çizildi.
Kongrede sunulan tam metin bildiriler, hakem değerlendirilmesinden geçirildikten sonra; “Mühendis ve Makina” ve “Endüstri Mühendisliği” dergilerinde yayınlanacaktır.
Youtube üzerinden kongreye ait yapılan röportajlara
https://www.youtube.com/watch?v=Hl-3qW6KPd4 linki üzerinden ulaşabilirsiniz.
Detaylı bilgiye,
http://www.bakimkongresi.org adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ya da mail olarak, bakimkongresi@mmo.org.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

VOLKSWAGEN TÜRKİYE FABRİKA KARARI ERTELENDİ


Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü araç markası olan Volkswagen, Volkswagen Turkey şirketini, Manisa şehrinde yeni bir fabrika inşa etmek için kolları sıvamıştı. Fakat, geçen kısa sürenin ardından Volkswagen Türkiye fabrika kararı ile ilgili önemli bir adım atıldı. Ülkemizin şu sıralar Suriye’de yürüttüğü operasyonların bu erteleme kararında etkili olduğu ve Volkswagen’in şirketin itibar kaybetmesinden çekindiği açıklandı.

MAKTEK İZMİR 2019
Makine sektöründe, imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgahlarının Ege bölgesindeki önemli üreticileri, 9 – 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Fuar İzmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecekti. İki sene önce yapılan MAKTEK İzmir 2017 Fuar’ına 13 ülkeden 32.173 kişi ziyaret etti.  Fuar organizasyonunda Takım Tezgahları, Metal – Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol – Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri sektörleri yer aldı. Fuara, NURSAL Makina firma sahibi Salih AĞRIDAĞ ile birlikte katılma fırsatı bulduk. Fuar tezgah yatırımı yapmayı düşünenler firmalar için iyi bir seçenek olduğunu gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir